Tapety Entrada » Autoři » 9 Selvas de Mariscal

9 Selvas de Mariscal

Javier Mariscal

Javier Mariscal je všestranný, světově uznávaný výtvarník, který ke své práci používá veškeré možné postupy a disciplíny: komiks, ilustraci, grafický, průmyslový i textilní design, malbu, sochařství, multimedia, animaci i interiérový design.

Od roku 1970 žije a pracuje v Barceloně. V komplexu staré továrny na zpracování textilu zde založil svoji dílnu Estudio Mariscal, kde postupně se skupinou spolupracovníků rozšiřoval záběr své tvorby. V roce 1988 byla jím navržená postavička Cobi vybrána jako oficiální maskot letních Olympijských her v Barceloně. Mezi jeho poslední projekty patří návrh a realizace jedenáctého patra hotelu Puerta América, který patří do hotelové sítě Hoteles Silken a na jehož podobě spolupracovali významní architekti současnosti, dále grafická podoba 32. ročníku největšího závodu plachetnic na světě America's Cup, či jednotný vizuální styl britské postprodukční společnosti Framestore, která spolupracovala například na filmech jako Avatar, Harry Potter nebo bondovce Quantum of Solace.

Momentálně pracuje mimo jiné na projektu Hotelu 550 Wellington v kanadském Torontu, na grafické podobě nadcházejícího ročníku America's Cup, animovaném filmu režírovaném Fernandem Truebou a kolekci nábytku pro společnost UnoDesign. Spolupracoval se společnostmi jako Memphis, Akaba, Bidasoa, BD Ediciones de Diseńo, Moroso, Nani Marquina, Vorwerk, Equipaje, Amat, Alessi, Sangetsu, Magis, Cosmic, Amat3, Santa & Cole, Lalique nebo Phaidon.

Javier Mariscal se vyjadřuje skrze svůj osobitý jazyk, komplexní ve své podstatě a jednoduchý ve výsledku, je nevinný i provokativní zároveň, dovoluje mu komunikovat, inovovat i riskovat, a to tak, aby mohl i nadále těšit oči těch, kteří je upřeli k jeho dílům a stali se tak jeho komplici.


  Úvodní strana      Aktuálně      Autoři      Galerie      Kontakty 
Domů
Zaregistrujte se! Zapomněli jste heslo?
(c) 2019 MTC – invest s.r.o.